Vluchtsleutelhanger voor bewoners van 55 jaar en ouder
Van 5 tot 11 oktober 2026 is het Week van de Veiligheid. De Veiligheidsregio Hollands Midden besteed in deze week extra aandacht aan brandveiligheid en dan met name voor bewoners van 55 jaar en ouder.
Waarom een vluchtsleutel?
Wanneer er brand uitbreekt, heb je maar drie minuten om te vluchten uit je woning. Je hebt dan geen tijd om te gaan zoeken naar je sleutels om de voor- of achterdeur open te maken. De Veiligheidsregio adviseert dan ook om een speciale vluchtsleutel op te hangen, die je alleen gebruikt als je daadwerkelijk moet vluchten. Doordat deze op een vaste plek hangt, hoef je niet te zoeken als je de sleutel nodig hebt.
Gratis sleutelhanger
Padua heeft van de Veiligheidsregio een aantal sleutelhangers gekregen. Bij de bewoners van onze 55+-complexen bezorgen wij een sleutelhanger. Bent u 55 jaar of ouder, maar woont u niet in een van onze 55+-complexen? Dan kunt u de sleutel bij ons op kantoor ophalen. Meer informatie en tips over brandveilig leven vindt u op de website van hollandsmiddenveilig.
Lees ook…

